Південне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Питання дня. Чи потрібно суб’єктам господарювання роздрібної торгівлі при поданні уточнюючої декларації акцизного податку подавати Додаток 6?

, опубліковано 28 травня 2021 о 15:06

Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадує суб’єктам господарювання, що форма декларації акцизного податку, Порядок її заповнення та подання затверджені наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 зі змінами та доповненнями.

Відповідно до п. 2 розд. І Порядку платник, який є суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, що здійснює реалізацію підакцизних товарів, заповнює та подає лише розділ «Д» «Податкові зобов’язання з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» та Додаток 6 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» до декларації.

Декларація складається платником у порядку, встановленому ст. 48 ПКУ. Додатки до декларації є її невід’ємною частиною (п. 1 розд. ІІ Порядку).

Згідно з пунктом 16 розд. ІІІ Порядку, зокрема, встановлено, що платник, який до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт недоплати - заниження податкового зобов’язання минулих звітних (податкових) періодів, зобов’язаний подати уточнюючу декларацію разом із розрахунком суми акцизного податку, що збільшує або зменшує податкові зобов’язання внаслідок виправлення самостійно виявленої помилки, допущеної в попередніх звітних періодах (додаток 8), і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків такої суми до подання уточнюючої декларації.

Крім того, відповідно до п. 10 розд. V Порядку підсумок показників Додатка 6 зазначається у рядку «Усього» та переноситься до четвертої графи рядка Д1.1 розділу «Д» декларації.

Отже, розділ «Д» декларації заповнюється на основі показників, розрахованих у Додатку 6, а тому при поданні уточнюючої декларації суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, до такої декларації подається Додаток 6.