Південне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Чи потрібно подавати звітність з акцизного податку за період у якому не здійснювалась господарська діяльність?

, опубліковано 02 червня 2021 о 09:25

Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків інформує, що Міністерством фінансів України наказом   № 747 затверджені зміни до форми декларації акцизного податку та Порядку її заповнення та подання. Зокрема, уточнено, що декларацію складають та подають особи, визначені ст. 212 Податкового кодексу України як платники акцизного податку.

Отже, згідно з Кодексом, кожен звітний період незалежно від того, чи провадилась господарська діяльність у звітному періоді та чи виникають податкові зобов'язання зі сплати акцизного податку, заповнюють та подають відповідні розділи та додатки до Декларації:

- суб'єкти господарювання, які відповідно до п. 212.1 ст. 212 Кодексу є платниками акцизного податку та мають чинні (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством;

- платники, визначені пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу.

Що ж стосується інших платників податків, то вони заповнюють та подають розділи і додатки до Декларації лише щодо тих операцій, які вони здійснюють і за якими в них виникають податкові зобов'язання зі сплати акцизного податку.

Крім того, зазначимо, що платник, який відповідно до пп. 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Кодексу є суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, заповнює та подає лише розділ «Д» та додаток 6 до Декларації.

За звітний період, у якому платник податку, визначений пп. 212.1.16 п. 212.1 ст. 212 Кодексу, використовував товари (продукцію), кодів яких згідно з УКТ ЗЕД не зазначено у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу (крім газу природного у газоподібному стані за кодом 2711 21 00 00 згідно з УКТ ЗЕД), як пальне для заправлення транспортних засобів, обладнання або пристроїв з двигунами внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення, з двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, з двигунами внутрішнього згоряння з кривошипно-шатунним механізмом, заповнює та подає розділ "В" та додаток 1 до Декларації.