Південне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Самостійно виявили помилку у податковій декларації ПДВ? Необхідно надіслати уточнюючий розрахунок

, опубліковано 26 липня 2021 о 15:31

Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадує, що пунктом 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України передбачено, що у разі виявлення платником податку на додану вартість самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею) у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Крім того, пунктом 6 розд. VI Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 визначено, що у разі виправлення значення рядка 21 декларації, яке у майбутніх періодах впливатиме на значення рядка 18 чи рядка 20.2, уточнюючий розрахунок подається за кожний звітний період, у якому значення рядка 21 декларації впливало на значення рядка 18 чи рядка 20.2.

При цьому якщо такі уточнюючі розрахунки подаються до подання податкової декларації за останній звітний (податковий) період, у якому значення рядка 21 декларації впливало на значення рядка 18 чи рядка 20.2, то уточнені показники враховуються у рядку 16.2 такої декларації.