Південне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Чи може платник подати заяву про відмову від використання чи призупинення податкової пільги щодо звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання вугілля та/або продуктів його збагачення?

, опубліковано 12 жовтня 2021 о 15:00

Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадує, що згідно з п. 45 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями  тимчасово, до 1 січня 2022 року, звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД.

У разі застосування зазначеної пільги норми п. 198.5 ст. 198 ПКУ не застосовуються в частині товарів/послуг, необоротних активів, суми ПДВ з вартості яких були включені до податкового кредиту у звітних (податкових) періодах, що передували періоду початку застосування пільги.

Платник податків може відмовитися від використання зазначеної пільги чи зупинити її використання на один або декілька звітних (податкових) періодів шляхом подання заяви.

Заява, у якій зазначається перелік товарних позицій товарів згідно з УКТ ЗЕД і період, на який платник відмовляється чи зупиняє використання пільги, подається до контролюючого органу за місцем реєстрації платника податків до настання звітного періоду, в якому платник податку не передбачає використання зазначеної пільги. Відмова від використання пільги, зазначеної п. 45 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ, чи зупинення її використання застосовується з першого числа звітного (податкового) періоду, зазначеного у заяві.

Відповідно до п. 2 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 21) податкова звітність з ПДВ подається в електронній формі контролюючому органу всіма платниками цього податку з дотриманням вимог ПКУ та законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги».

Пунктом 9 розд. III Порядку № 21 визначено, що у складі декларації подаються передбачені Порядком № 21 додатки (у разі заповнення даних у відповідних рядках декларації).

Заява про відмову/зупинення використання пільги, передбаченої п. 45 підрозд. 2 розділ. XX ПКУ (додаток 2 до Порядку № 21), подається платниками, які виявили бажання відмовитись/зупинити використання пільги, передбаченої п. 45 підрозд. 2 розд. XX ПКУ.      

У Заяві зазначається звітний (податковий) період, з якого платник податку не передбачає використання податкової пільги, але не раніше звітного (податкового) періоду, що настає за звітним (податковим) періодом, в якому подано заяву.

При цьому формою Заяви передбачено проставляння відмітки про її одержання (штамп контролюючого органу, дата, вхідний номер).

Враховуючи, що Заява подається до настання звітного (податкового) періоду, в якому платник податку не передбачає використання пільги, передбаченої п. 45 підрозд. 2 розд. XX ПКУ, та не є додатком до декларації, така Заява може бути подана як самостійний документ (в електронній формі або на паперових носіях).