Південне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Право на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року на наступні податкові роки не переноситься

, опубліковано 22 грудня 2021 о 16:56

Відповідно до п.п. 166.4.3 п. 166.4 ст. 166 Податкового кодексу України, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористається  правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Фізична особа – платник податку на доходи фізичних осіб, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми сплачених коштів зобов’язана подати за місцем своєї податкової адреси річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та копії платіжних і розрахункових документів. Нагадаємо, що декларація подається по 31 грудня (включно) наступного за звітним податкового року до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник.

Зокрема, до 31 грудня 2021 року разом з декларацією громадянам необхідно подати:

- копію паспорта особи, яка звертається за податковою знижкою;

- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер);

- копії договорів, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість і термін оплати таких товарів, робіт, послуг.

- копії платіжних документів, які підтверджують здійснені платником податків витрати. Водночас, якщо відповідні витрати підтверджені електронним розрахунковим документом, платник податків зазначає в податковій декларації лише реквізити електронного розрахункового документа.