Південне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Як після відміни воєнного стану буде рахуватись граничний обсяг доходу 40 млн грн з точку зору необхідності проведення податкових коригувань?

, опубліковано 15 квітня 2022 о 11:18

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період не перевищує 40 млн грн, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ.

Для платників податку на прибуток, які перебували на сплаті єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відс. від доходу, і які перейшли («повернулись») на загальну систему оподаткування до кінця року, річний дохід для цілей застосування п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ визначатиметься за увесь такий календарний рік. Тобто до річного доходу також включається дохід, отриманий під час перебування на єдиному податку третьої групи за ставкою 2 відс. доходу.

Більше запитань та відповідей за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/578879.html.