Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Як СГ, який має декілька ліцензій на відповідні види діяльності (алкогольні напої/тютюнові вироби) у звітах № 1-ВП, № 1-ОП заповнює інформацію про них та яку кількість звітів подає в такому випадку?

, опубліковано 06 листопада 2024 о 09:19

         Форми та Порядки заповнення звітів № 1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах» (далі – Звіт № 1-ВП) та № 1-ОП «Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах» (далі – Звіт № 1-ОП) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 18.06.2024 № 296 із змінами і доповненнями (далі – Наказ № 296), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04.07.2024 за № 1011/42356.
         З набранням 27.07.2024 чинності Закону України від 18 червня 2024 року № 3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 3817), визначено нові вимоги та порядок подання звітності ліцензіатами (ст. 72 Закону № 3817).
         Зокрема, ліцензіати, які мають одночасно ліцензії на право виробництва та на право оптової торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, подають лише звіт, передбачений для виробників таких товарів (продукції).
         Відповідно до п. 1 розд. І Порядку заповнення Звіту № 1-ВП такий звіт подають:
         суб’єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензії на виробництво спирту етилового (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах;
         малі виробництва дистилятів, які мають ліцензію на виробництво спиртових дистилятів, ліцензію на виробництво алкогольних напоїв та ліцензію на оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями;
         малі виробництва виноробної продукції, які отримали ліцензії на виробництво та оптову торгівлю алкогольними напоями без додавання спирту (винами виноградними, винами плодово-ягідними, напоями медовими).
         Зокрема, виробники зазначають обсяг готової до споживання продукції/товару окремо: вироблену – у розділі I Звіту № 1-ВП та придбану/отриману – у розділі II Звіту № 1-ВП (п. 4 розд. І Порядку заповнення Звіту № 1-ВП).
         Згідно з п. 1 розд. І Порядку заповнення Звіту № 1-ОП такий звіт подають суб’єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензії на оптову торгівлю спиртом (у тому числі біоетанолом), спиртовими дистилятами, алкогольними напоями і тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції, крім виробників зазначеної продукції/товару.
         Зокрема, відповідно до п. 1 розд. II Порядку заповнення Звіту № 1-ОП, у графах 1 – 3 розд. I «Обсяги придбання та реалізації (у тому числі імпорту та експорту) продукції/товарів» зазначаються відповідно коди, одиниці виміру та види продукції/товару згідно з Кодами, одиницями виміру та видами продукції/товару, затвердженими Наказом № 296.
         Формами Звіту № 1-ВП/Звіту № 1-ОП передбачено, що у рядках 09 загальних частин необхідно зазначити реєстраційний номер ліцензії.
         Отже з урахуванням ст. 72 розд. XI Закону № 3817 та до внесення відповідних змін до Наказу № 296 суб’єктами господарювання – ліцензіатами подаються:
         1. За відповідний звітний період один звіт № 1-ВП – незалежно від кількості отриманих ліцензій та кількості видів продукції, де у графі 09 (яка має текстовий формат) загальної частини якого, зазначається реєстраційні номера усіх наявних ліцензій через кому та зазначається обсяг готової до споживання продукції/товару окремо: вироблену – у розділі I та придбану/отриману – у розділі II:
         виробниками спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, які здійснюють виробництво та/або ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України зазначених товарів (продукції);
         суб’єктами господарювання, які здійснюють ферментацію тютюнової сировини;
         суб’єктами господарювання, які отримали ліцензію на право вирощування тютюну;
         малими виробництвами дистилятів;
         малими виробництвами виноробної продукції;
         малими виробництвами пива.
         При цьому, ліцензіати, які мають одночасно ліцензії на право виробництва та на право оптової торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, подають лише звіт, передбачений для виробників таких товарів (продукції), а саме один Звіт № 1-ВП;
         2. За відповідний звітний період один Звіт № 1-ОП – незалежно від кількості отриманих ліцензій та кількості видів товарів, де у графі 09 (яка має текстовий формат) загальної частини, зазначається реєстраційні номера усіх наявних у нього ліцензій через кому та у розд. I обсяги придбання та реалізації (у тому числі імпорту та експорту) всіх товарів:
         суб’єктами господарювання, які здійснюють оптову торгівлю спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, тютюновою сировиною, тютюном, промисловими замінниками тютюну, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та/або ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України зазначених товарів / продукції (крім виробників зазначеної продукції/товару).

Відповідь розміщено у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР)

Нагадаємо, що суб’єкти господарювання та громадяни також мають можливість скористатися Базою знань – автоматизованою базою уніфікованих відповідей на запитання фізичних та юридичних осіб. Її розміщено на вебпорталі ДПС у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР). 

Відвідувачі порталу можуть у будь-який зручний час самостійно знайти відповіді на питання, які їх цікавлять. 

База знань постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані. 

Нагадуємо, що приєднатися до чатів ДПС можна:

- з вебпорталу Державної податкової служби України, розділ «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» https://tax.gov.ua/;

- з сайту Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (скорочено ЗІР) https://zir.tax.gov.ua/, або його мобільної версії.