Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Чи може бути від’ємне значення у рядку 5 та рядку 5.1 податкової декларації з ПДВ та у Додатку 4 у зв’язку з коригуванням обсягів постачання на підставі розрахунків коригування до податкових накладних складених на операції...

, опубліковано 05 листопада 2024 о 09:20

Чи може бути від’ємне значення у рядку 5 та рядку 5.1 податкової декларації з ПДВ та у Додатку 4 у зв’язку з коригуванням обсягів постачання на підставі розрахунків коригування до податкових накладних складених на операції, які звільнені від оподаткування ПДВ?

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (далі – Порядок № 21).
         Відповідно до п.п. 6 п. 3 розд. V Порядку № 21 у рядку 5 податкової декларації з ПДВ (далі – Декларація) вказуються, зокрема, обсяги операцій з постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування та коригування за такими операціями. Для платників податку, які заповнюють рядок 5 Декларації, обов’язковим є подання додатку 4 (Д4).
         У рядку 5.1 (з рядка 5) Декларації вказуються обсяги операцій (з урахуванням коригування), які звільнені від оподаткування. Коригування обсягів за такими операціями окремо відображається у рядку 5.1.1 (з рядка 5.1) Декларації.
         Таким чином, якщо суми коригувань, здійснених у звітному періоді, які передбачають зменшення обсягів постачання товарів/послуг за операціями, що звільнені від оподаткування, перевищують обсяги звільнених від ПДВ операцій, здійснених у такому звітному періоді, або у звітному періоді такі операції відсутні, то показник рядків 5, 5.1 та 5.1.1 Декларації може мати від’ємне значення (відображатися зі знаком «-»).

Відповідь розміщено у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР)

Нагадаємо, що суб’єкти господарювання та громадяни також мають можливість скористатися Базою знань – автоматизованою базою уніфікованих відповідей на запитання фізичних та юридичних осіб. Її розміщено на вебпорталі ДПС у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР). 

Відвідувачі порталу можуть у будь-який зручний час самостійно знайти відповіді на питання, які їх цікавлять. 

База знань постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані. 

Нагадуємо, що приєднатися до чатів ДПС можна:

- з вебпорталу Державної податкової служби України, розділ «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» https://tax.gov.ua/;

- з сайту Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (скорочено ЗІР) https://zir.tax.gov.ua/, або його мобільної версії.