Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Система управління податковими ризиками – спільна зустріч ДПС, Ради бізнес-омбудсмена, Федерації роботодавців України та Спілки українських підприємців

, опубліковано 13 грудня 2024 о 14:08

Про реалізацію експериментального проєкту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) говорили сьогодні представники ДПС, Ради бізнес-омбудсмена, Федерації роботодавців України та громадської спілки «Спілка українських підприємців».

Як відзначили в ДПС, застосування податкового комплаєнсу є практикою Європейського Союзу у податковій сфері. На сьогодні він є однією з важливих складових реформування податкової системи України у  межах Національної стратегії доходів.

Метою реалізації проєкту є впровадження в організацію та діяльність ДПС міжнародних підходів до управління, які ґрунтуються на управлінні податковими ризиками, щодо підвищення рівня дотримання платниками своїх податкових обов’язків.

Податківці, відповідно до проєкту, здійснюють аналіз ризиків, визначають найбільші з них та зʼясовують їх причину, за результатами такого аналізу робота Служби спрямовується так, щоб досягти максимального ефекту в умовах обмежених трудових ресурсів та забезпечити однаковий, справедливий і неупереджений підхід до всіх платників.

Комплаєнс – ризики у податковому адмініструванні – це ризики, які призводять до втрати доходів, якщо платники податків не дотримуються чотирьох основних обов’язків, визначених податковим законодавством. Це – належна реєстрація в податковій системі, своєчасне подання податкової звітності, зазначення повної та достовірної інформації у податковій звітності та своєчасна сплата податкового зобов’язання в установлені терміни.

Під час заходу учасникам були розʼяснені основні переваги, які очікуються від впровадження системи управління податковими ризиками дотримання податкового законодавства. Зокрема, це дасть змогу допомогти платникам уникнути найбільш поширених помилок під час заповнення звітності та сплати податків, максимально спростити процес звітування та сплати, мінімізувати ризики недотримання платниками вимог податкового законодавства, запровадити механізм комплаєнсу від державної реєстрації платника до системи відслідковування ризиків у ДПС і кінцевого результату – сплати податків і зборів до бюджету усіх рівнів тощо.