Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Позначка «імпортовані товари» у податковій накладній: коли її потрібно ставити?

, опубліковано 27 березня 2025 о 09:16

При заповненні податкової накладної у платників ПДВ виникає питання: чи потрібно зазначати позначку «Х» у графі 3.2.1 «ознака імпортованих товарів», якщо імпортні товари були піддані переробці або використані для виробництва нової продукції в Україні?

Що говорить законодавство?

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 ПКУ, податкова накладна заповнюється з урахуванням певних обов’язкових реквізитів, зокрема коду товару згідно з УКТЗЕД. Для імпортних товарів та підакцизної продукції код УКТЗЕД має містити 10 знаків, а для всіх інших товарів – не менше 4 знаків.

Згідно з п. 3.2.1 податкової накладної, якщо товар був ввезений на митну територію України, у відповідній графі необхідно поставити позначку «Х».

Однак, важливим фактором є країна походження товару. Відповідно до п. 2 ст. 36 Митного кодексу України (МКУ), товар вважається українським, якщо він:

був повністю вироблений в Україні,

пройшов достатню переробку на митній території України, що призвело до виробництва нового товару,

відповідає критеріям переробки, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Якщо товар пройшов таку обробку або був використаний для виробництва іншої продукції, то він отримує статус українського.

Чи потрібно ставити позначку «Х» у графі 3.2.1?

Якщо товар імпортований без змін – позначку «Х» потрібно ставити.

Якщо імпортний товар був використаний для виробництва іншої продукції або пройшов достатню переробку на митній території України – він вважається українським, тому позначку «Х» ставити не потрібно.

Отже, якщо товар після імпорту піддався переробці або був використаний для виробництва нового продукту в Україні, він набуває статусу українського. У такому випадку у графі 3.2.1 податкової накладної позначка «Х» не проставляється.

 

Зазначену інформацію розміщено у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР)

Нагадаємо, що суб’єкти господарювання та громадяни також мають можливість скористатися Базою знань. Її розміщено на вебпорталі ДПС у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР).