Згідно з Податковим кодексом України (п. 255.1 ст. 255), рентну плату за спеціальне використання води сплачують:
- первинні водокористувачі – підприємства та фізичні особи-підприємці, які забирають воду з водних об’єктів;
- суб’єкти господарювання, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.
Якщо бюджетна установа використовує воду для отримання доходу, рентна плата обчислюється на загальних підставах (п.п. 255.11.12 ст. 255 ПКУ).
Розмір рентної плати визначається за фактичними обсягами використаної води відповідно до дозволу на спеціальне водокористування та затверджених лімітів (п.п. 255.11.2 ст. 255 ПКУ). Спеціальне водокористування є платним і здійснюється на підставі дозволу, який видається територіальними органами державної влади (ст. 49 Водного кодексу України).
Хто є платником рентної плати?
Орендар (крім бюджетних установ), який видобуває підземні води, є платником рентної плати.
Бюджетна установа, яка орендує земельну ділянку зі свердловиною, сплачує рентну плату лише у разі використання води для отримання доходу.
Орендарі зобов’язані отримати всі необхідні дозвільні документи для спеціального використання води. Якщо орендар не має дозволу на спеціальне водокористування, рентна плата справляється за весь обсяг використаної води як за понадлімітне споживання (п.п. 255.11.15 ст. 255 ПКУ)
Зазначену інформацію розміщено у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР)
Нагадаємо, що суб’єкти господарювання та громадяни також мають можливість скористатися Базою знань. Її розміщено на вебпорталі ДПС у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР).