Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Коригування фінрезультату: чи можна змінити рішення про його незастосування

, опубліковано 23 квітня 2025 о 09:11

Відповідно до підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), платник податку на прибуток, у якого річний дохід (без урахування непрямих податків) за даними бухгалтерського обліку не перевищує 40 млн грн, має право один раз у межах безперервної сукупності років скористатися спрощеним порядком визначення об’єкта оподаткування — без коригування фінансового результату на податкові різниці, крім окремо визначених випадків (зокрема, різниць, передбачених підпунктами 140.4.8, 140.5.16 пунктів 140.4, 140.5, а також пунктом 140.6 ПКУ).

Таке рішення платник зазначає у декларації з податку на прибуток за перший рік, у якому виконано умови щодо доходу. Надалі, протягом усієї сукупності років, поки дохід не перевищує 40 млн грн, коригування не застосовуються.

Чи можна повернутись до коригувань у наступному році?

Ні, якщо річний дохід платника у наступному році не перевищує 40 млн грн, змінити раніше прийняте рішення та відновити застосування коригувань не дозволено. ПКУ не передбачає можливості добровільної відмови від обраного підходу протягом періоду, коли виконуються умови для незастосування коригувань.

Коли коригування стають обов’язковими?

У випадку, якщо в одному з наступних років дохід перевищить 40 млн грн, платник втрачає право на спрощене оподаткування. У такому випадку, починаючи з цього звітного року, об’єкт оподаткування визначається з урахуванням усіх податкових різниць, встановлених розділом III ПКУ.

Отже, платники, які скористалися правом на незастосування податкових різниць, мають пам’ятати:

рішення приймається один раз;
змінити його у добровільному порядку — неможливо, якщо зберігається право на спрощене оподаткування;
у разі перевищення річного доходу понад 40 млн грн — повернення до загального порядку обчислення податку є обов’язковим.

 

Зазначену інформацію розміщено у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР)

Нагадаємо, що суб’єкти господарювання та громадяни також мають можливість скористатися Базою знань. Її розміщено на вебпорталі ДПС у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР).