За 5 місяців 2021 року платники, які перебувають на обліку у Південному міжрегіональному управління ДПС по роботі з великими платниками податків спрямували на зміцнення української армії 219,3 млн грн військового збору.
Так, у порівнянні з відповідним періодом минулого року сума надходжень цього платежу зросла на 10 млн 09 тис гривень.
Лише у травні цьогоріч великі компанії Півдня сплатили 46,2 млн грн військового збору, що майже на 5 млн грн більше, ніж у травні 2020 року.
«Зростання надходжень відбулось переважно за рахунок підвищення в поточному році мінімальної заробітної плати та середньомісячної заробітної плати», - зазначив начальник Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Володимир Коломієць.
- Нагадаємо, що військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри. Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.