У період з 07 по 20 лютого 2025 року Консультаційний центр Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП здійснював роботу, спрямовану на надання роз’яснень платникам податків щодо функціонування Системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків (СМ КОР).
Завдяки превентивним заходам та ефективній комунікації з бізнесом випадків звернень щодо блокування податкових накладних не зафіксовано. Консультаційний центр працює на випередження, забезпечуючи інформування платників щодо алгоритмів роботи СМ КОР, тим самим мінімізуючи ризики виникнення проблем із реєстрацією податкових накладних.
На податковому обліку у Південному міжрегіональному управлінні ДПС перебувають представники великого бізнесу, які є відповідальними учасниками податкових правовідносин. Вони здійснюють свою діяльність у повній відповідності до податкового законодавства, що підтверджується високими показниками податкової дисципліни та рівнем добровільної сплати податків.
«Консультаційний центр відіграє ключову роль у забезпеченні прозорого діалогу між податковими органами та бізнесом. Ми прагнемо не просто реагувати на проблеми, а працювати на випередження, щоб уникнути випадків необґрунтованого блокування податкових накладних у майбутньому. Наше завдання – створити умови, за яких кожен сумлінний платник податків буде впевнений у стабільності своєї роботи», – зазначив в.о. начальника Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП Олександр Батрак.
Щодо неприпустимості безпідставного блокування податкових накладних
Одним із ключових питань, яке неодноразово порушувалося бізнес-спільнотою, є безпідставне блокування податкових накладних та включення підприємств до переліку ризикових.
Підприємства не розуміють причин їх віднесення до ризикових категорій. Відсутність чітких пояснень з боку податкових органів створює серйозні перешкоди для їхньої діяльності. Бізнес має отримувати зрозумілі аргументи та рекомендації щодо вирішення податкових питань.
Рішення щодо ризиковості не можуть прийматися без належного обґрунтування. Податкові органи мають дотримуватись принципу прозорості та об’єктивності при визначенні підприємств як ризикових.
Тривале перебування підприємств у статусі ризикових є неприпустимим. Відомі випадки, коли компанії, що створюють сотні робочих місць, понад рік не можуть вийти з переліку ризикових, не отримуючи чітких пояснень причин такого рішення.
З метою усунення таких проблем Головою ДПС було ініційовано створення консультативних центрів у кожному регіональному управлінні, де підприємства можуть отримати необхідну допомогу у вирішенні питань блокування накладних та виключення з переліку ризикових. У кожному з таких центрів працюють фахівці, які забезпечують оперативну підтримку бізнесу.
Контакти та графік роботи
Адреса: м. Одеса, пр.-т Шевченка 15/1
Телефони: (048) 7702324; (095) 3011270
Додатково:
для підприємств АПК
(048) 770 16 41; (048)770 16 40
для підприємств виробничої та невиробничої сфери
(048) 770 20 34; (048)770 20 51
для підприємств Миколаївського відділу
(067) 708 70 84
Графік роботи:
Понеділок – П’ятниця: 08:30 – 17:00
Обідня перерва: 12:30 – 13:00
Вихідні: Субота, Неділя
Нагадаємо, що звернення також можна направити на електронну адресу Комунікаційної податкової платформи svp.ikc@tax.gov.ua