Камеральна перевірка щодо своєчасності реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН є одним із важливих механізмів податкового контролю. Вона проводиться протягом 1095 днів з моменту вчинення правопорушення.
Що потрібно знати про камеральну перевірку?
Згідно з Податковим кодексом України, податкові накладні та розрахунки коригування повинні реєструватися у встановлені строки. У разі порушення цих строків застосовуються штрафні санкції, розмір яких залежить від тривалості затримки реєстрації.
Протягом воєнного стану та ще шість місяців після його завершення діють спеціальні правила, які врегульовують податкові зобов’язання. При цьому строк у 1095 днів, відведений на камеральну перевірку, не включає період, коли такі перевірки були призупинені (з 07.03.2022 по 27.05.2022).
Чи можна уникнути штрафів?
Підприємства, які допустили прострочення реєстрації податкових накладних, можуть звернутися за роз’ясненнями до податкової служби або самостійно оцінити можливі ризики. Важливо контролювати дотримання строків реєстрації, оскільки податкова має право застосовувати фінансові санкції навіть через кілька років після порушення.
Камеральні перевірки є обов’язковими і не потребують додаткового рішення податкового органу, тому платникам податків слід уважно ставитися до реєстрації документів у ЄРПН, щоб уникнути можливих штрафних санкцій у майбутньому.
Зазначену інформацію розміщено Відповідь розміщено у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР)
Нагадаємо, що суб’єкти господарювання та громадяни також мають можливість скористатися Базою знань. Її розміщено на вебпорталі ДПС у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР).