Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП звертає увагу на роз’яснення Державної податкової служби України про зміни у формі Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, зумовлені набранням чинності наказами Міністерства фінансів України. Ці зміни спрямовані на належне адміністрування податку на прибуток та забезпечення податкового контролю.
Основні зміни, внесені наказами Міністерства фінансів України:
Наказ № 621 (набрав чинності 21 січня 2025 року)
Внесено зміни до додатків до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, пов'язані з реалізацією положень Закону України від 18 червня 2024 року № 3813-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків із високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства».
Зокрема, зміни стосуються додатка ДІЯ, додатка РІ до рядка 03 РІ, додатка ПН до рядка 23 ПН Декларації.
Додаток АМ викладено в новій редакції.
Уточнено базу оподаткування щодо операцій резидентів Дія Сіті платників податку на особливих умовах.
Узгоджено показники рядків 14.6, 22.2, 28.2 додатка ДІЯ Декларації та показники рядків 3.2.3.3, 3.1.6.2, 3.1.7.1 додатка РІ до рядка 03 РІ Декларації відповідно до положень Кодексу.
Внесено зміни щодо проведення інвентаризації основних засобів, визначених у пункті 43¹ підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, та призначення основних засобів у вигляді житлових будинків, придбаних у період дії воєнного стану, для використання в господарській діяльності.
У додатку ПН до рядка 23 ПН Декларації виключено рядок 23, змінено нумерацію рядків 24 – 34 на 23 – 33.
Наказ № 94 (набрав чинності 04 квітня 2025 року)
Внесено зміни до Декларації, пов’язані з реалізацією положень Законів України від 10 жовтня 2024 року № 4015-ІХ та від 04 грудня 2024 року № 4113-ІХ.
Зміни стосуються, зокрема, встановлення базової (основної) ставки податку на прибуток у розмірі 25 відсотків для фінансових установ, розміру авансового внеску для пунктів обміну іноземної валюти, особливостей оподаткування діяльності з роздрібної торгівлі пальним та особливостей визначення мінімального податкового зобов'язання.
Рядок 10 «Особливі відмітки» доповнено новими рядками, показники рядків 26 ОВ – 28, 36 та примітку «**» викладено в нових редакціях.
Виключено додаток ОВ, натомість доповнено новим додатком ЩАВ, викладено в новій редакції Додаток МПЗ-3.
Внесено зміни щодо невключення до бази оподаткування операцій резидента Дія Сіті платника податку на особливих умовах, зокрема в частині суми пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення та страхових платежів.
Узгоджено рядки 16.5, 16.6, 17 додатка ДІЯ відповідно до положень Кодексу.
Подання Декларації за оновленою формою:
Платникам податку на прибуток необхідно подавати Декларацію за оновленою формою за звітний (податковий) період півріччя 2025 року. Платникам податку, що декларують показники, визначення яких пов'язано зі змінами до положень Кодексу, що набрали чинності у 2024 році, рекомендовано за звітний (податковий) період 2024 рік та І квартал 2025 року подати уточнюючу Декларацію за оновленою формою.
Уточнююча Декларація має відображати, зокрема:
• у рядку 26 ЩАВ Декларації нарахування авансових внесків з розрахунком авансового внеску за кожне місце роздрібної торгівлі пальним;
• у додатку МПЗ-3 деталізовані показники розрахунку мінімального податкового зобов'язання;
• у додатку АМ інформацію щодо нарахованої амортизації.
Важливо: у разі самостійного виправлення платником податків помилок, що призвели до заниження податкового зобов'язання у звітних (податкових) періодах, які припадають на період дії воєнного стану, такі платники звільняються від нарахування та сплати штрафних санкцій та пені, за умови дотримання порядку, вимог та обмежень, визначених статтею 50 Кодексу.
Закликаємо платників податків уважно ознайомитися з внесеними змінами та врахувати їх при поданні Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.