Південне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Володимир Коломієць: «Великі платники податків декларують податкові зобов’язання вчасно, не полишаючи на останній день»

, опубліковано 27 квітня 2021 о 14:30

Кампанія декларування податку на прибуток підприємств у розпалі.

Платники податків звітують про прибутки за І кв. 2021 року до 10 травня, проте вже майже 20% підприємств, які перебувають на обліку у Південному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків, задекларувало податкові зобов’язання, не полишаючи на кінцевий термін.

За словами начальника Південного міжрегіонального управління Володимира Коломійця, це свідчить про сумлінність великих платників та позитивний відгук на роз’яснювальну роботу відомства.

Також очільник нагадав, що з 01 січня 2021 року набрали чинності зміни, які, зокрема, стосуються форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств

Зокрема, основну частину декларації доповнено рядком 9, у якому платник податку, що управляє активами інституту спільного інвестування у вигляді утворення без статусу юридичної особи, зазначає повне найменування і реєстраційний код такого інституту спільного інвестування. Позицію «Особливі відмітки» доповнено новим рядком щодо заповнення його платниками податку щодо діяльності інституту спільного інвестування, утвореного без статусу юридичної особи.

У. полі 10 «Особливі відмітки» декларації доповнено рядками, які заповнюють:

  • суб'єкти господарювання – юридичні особи, які обрали спрощену систему оподаткування;
  • фізичні особи – підприємці, у тому числі такі, які обрали спрощену систему оподаткування, або фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність;
  • іноземні компанії.

Крім того,  показники основної частини декларації доповнено рядком 06.1 КІК, в якому відображається податок на прибуток контрольованої іноземної компанії. Показники рядка 17 (податок на прибуток підприємств за звітний (податковий) період) обраховуються з урахуванням суми податку зазначеної у рядку 06.1 КІК.

Також позицію «Наявність додатків 11» доповнено клітинкою під літерами КІК, у якій проставляється кількість поданих додатків КІК до декларації.

Внесені зміни до додатків ЗП, ВП, ПН, РІ, АМ.

 Звертаємо увагу, що декларацію доповнено новими додатками КІК, КІК-К, КІК-ТЦ, КІК-ЦП, але оскільки зміни, внесені до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) в частині оподаткування прибутку КІК, набирають чинності з 01 січня 2022 року, визначення об'єкта оподаткування скоригованого прибутку КІК, а також зменшення суми податку до сплати на суму сплаченого іноземним державам корпоративного податку будуть відображатись у декларації починаючи з податкових (звітних) періодів 2022 року (квартал, півріччя, три квартали, рік).

Відповідно до п. 50.1 ПКУ, в разі якщо у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Звертаємо увагу, що у разі подання платником податку уточнюючої декларації до такої декларації мають бути подані усі додатки, передбачені для заповнення відповідних рядків декларації, незалежно від того, чи виправлялися показники цих рядків та додатків декларації із зазначенням інформації про подані додатки у таблиці «Наявність додатків» декларації. Фінансова звітність за звітні періоди, що уточнюються, подається до уточнюючої декларації лише у разі виправлення показників такої фінансової звітності.

Згідно з п. 46.6 ПКУ якщо в результаті зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

 Нагадаємо, що у 2021 році звітують з податку на прибуток щокварталу підприємства, річний дохід яких від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній звітний період (2020 рік), перевищує 40 мільйонів гривень.