Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Нові правила оподаткування при закупівлі у нерезидентів: чи потрібно збільшувати фінансовий результат?

, опубліковано 26 березня 2025 о 09:11

При здійсненні закупівель у нерезидентів, організаційно-правова форма яких включена до переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 480 від 04.07.2017, у платників податків виникає питання: чи необхідно збільшувати фінансовий результат до оподаткування на 30% вартості таких операцій, якщо нерезидент сплачує податок на прибуток (корпоративний податок) у своїй країні?

Що передбачає Податковий кодекс України?

Згідно з п.п. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 ПКУ, фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на 30% вартості придбаних товарів (у тому числі необоротних активів), робіт та послуг у нерезидентів, які:

  • входять до переліку організаційно-правових форм, затвердженого постановою № 480;
  • не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок) або не є податковими резидентами країни реєстрації.

Проте, якщо операція не є контрольованою, та платник податків підтверджує відповідність ціни принципу «витягнутої руки», вимоги щодо збільшення фінансового результату не застосовуються.

Вплив на податковий облік: чи потрібне коригування?

Якщо нерезидент надає офіційне підтвердження (довідку або інший документ) про сплату податку на прибуток у своїй країні, і така операція не є контрольованою, то відповідно до норм ПКУ немає необхідності збільшувати фінансовий результат на 30% від вартості таких закупівель.

Отже, для уникнення додаткового податкового навантаження український платник податків повинен мати:

  • довідку від нерезидента про сплату податку на прибуток;
  • підтвердження неконтрольованого статусу операції.

Таким чином, дотримання цих умов дозволяє уникнути коригування фінансового результату, а отже – зменшити податкове навантаження.

 

Зазначену інформацію розміщено у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР)

Нагадаємо, що суб’єкти господарювання та громадяни також мають можливість скористатися Базою знань. Її розміщено на вебпорталі ДПС у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР).