Під час заповнення рядка 3 розділу І Розрахунку часто виникає питання: яку саме суму єдиного внеску зазначати, якщо через округлення розраховані показники не співпадають із підсумковими значеннями Додатка Д1?
Форма Податкового розрахунку та Порядок його заповнення затверджені наказом Мінфіну № 4 від 13.01.2015 (із змінами).
Згідно з п. 2 розд. ІІІ Порядку, рядок 3 «Нараховано єдиного внеску» у розділі І Розрахунку формується як сума:
граф 3.1–3.6 (що відповідають графі 20 Додатка Д1). При цьому всі грошові суми у Додатках до Розрахунку заповнюються в гривнях з копійками та округлюються до двох знаків після коми за загальноприйнятими правилами.
Як правильно зазначити суму єдиного внеску?
Рядок 3 Розрахунку повинен дорівнювати сумі відповідних граф 20 Додатка Д1.
Автоматичне заповнення Розрахунку забезпечується програмним забезпеченням шляхом експорту підсумкових значень із Додатка Д1.
Сума ЄСВ у рядку 3 має відповідати сумі у рядку 7 Розрахунку (це сума, яку фактично необхідно перерахувати).
Отже, Якщо через округлення виникає невідповідність між розрахованими та підсумковими значеннями, у рядку 3 Розрахунку слід зазначати ту суму, яка отримана внаслідок автоматичного підсумку значень Додатка Д1. Вона має відповідати підсумковим розрахункам програмного забезпечення та сумі, яку потрібно перерахувати (рядок 7).
Зазначену інформацію розміщено у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР)
Нагадаємо, що суб’єкти господарювання та громадяни також мають можливість скористатися Базою знань. Її розміщено на вебпорталі ДПС у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР).